PROJECT MONSTER in progress – KOMUNA WARSZAWA 18,19 listopada 19:00

choreografia i taniec: TOMASZ BAZAN
dramaturgia: PAWEŁ SOSZYŃSKI
muzyka: BARTOSZ DZIADOSZ (PLEQ) / MARCIN JANUS
video, instalacje, design: MARCIN KOSAKOWSKI
współpraca: TOMASZ FABIAŃSKI
produkcja: MAAT FESTIVAL, MINISTERSTWO KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO partnerzy: LOOCAS DANCE CENTER, KOMUNA WARSZAWA, KRAKOWSKIE CENTRUM CHOREOGRAFICZNE, TOWARZYSTWO EDUKACJI KULTURALNEJ

PROJECT MONSTER mówi o konsekwencjach spotkania widowni z performerem.
Kim jest on i kim są oni?
Jak on postrzega ich i oni jego – i czy rzeczywiście dochodzi tu do spotkania?
Naszym celem jest rozszczelnienie tej pozornej oczywistości. Niech on stanie się dla was medium: urzeczywistni to, czego sami się boicie, co was żenuje, czego sami nigdy byście nie zrobili. Czy wtedy będziecie bliżej siebie, a może dalej?
Jesteście bezpieczni w konwencjonalnej sytuacji widz – artysta. Czy na pewno? Spróbujemy zrealizować wasze ukryte pragnienia złożone z sekretnie wyszukiwanych w internecie treści, które szybko kasujecie z historii.
Kto kim tu gra? I kto wygrywa? Kto komu zrobi dobrze i za jaką cenę?
To będzie sen, ale to nie będzie snem. Cofnijmy się do 1999 roku, na moment przed tym, kiedy wszystkie zegary pokażą 000, a wy byliście 17 lat młodsi.
Dokonamy przekroczenia – do tyłu.
Nie bójcie się, nasz potwór będzie miał śliczną twarz.

TOMASZ BAZAN tancerz, reżyser i choreograf; twórca i kurator dziewięciu edycji międzynarodowego festiwalu eksperymentalnego tańca i ruchu MAAT FESTIVAL; Ukończył wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, tancerzami, choreografami, dramaturgami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju. Zrealizował szereg interdyscyplinarnych projektów oscylujących wokół spektakli tanecznych, teatralnych, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu miejscach niemal w całej Polsce i za granicami kraju (min. Niemcy, USA, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Francja, Słowacja, Wielka Brytania, Japonia, Hiszpania, Belgia, Izrael) tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl. Krytyka uznała działania Tomasza Bazana za jedne z najważniejszych tego typu w Polsce.

PAWEŁ SOSZYŃSKI krytyk teatralny, pisarz. Od 2009 związany z internetowym magazynem kulturalnym Dwutygodnik. W 2010 roku ukazała się jego powieść “Osoby”. “Project: Monster” to jego debiut dramaturgiczny.

 
 

fot. T.Fabiański