#tomasz bazan #project monster 7_12 / 18:00 #sala widowiskowa centrum kultury

„Project Monster” mówi o konsekwencjach spotkania widowni z performerem. Kim jest on i kim są oni? / Jak on postrzega ich i oni jego – i czy rzeczywiście dochodzi tu do spotkania? / Naszym celem jest rozszczelnienie tej pozornej oczywistości. Niech on stanie się dla was medium: urzeczywistni to, czego sami się boicie, co was żenuje, czego sami nigdy byście nie zrobili. Czy wtedy będziecie bliżej siebie, a może dalej? Jesteście bezpieczni w konwencjonalnej sytuacji widz – artysta. Czy na pewno? Spróbujemy zrealizować wasze ukryte pragnienia złożone z sekretnie wyszukiwanych w internecie treści, które szybko kasujecie z historii. Kto kim tu gra? I kto wygrywa? Kto komu zrobi dobrze i za jaką cenę? To będzie sen, ale to nie będzie snem. Cofnijmy się do 1999 roku, na moment przed tym, kiedy wszystkie zegary pokażą 000, a wy byliście 17 lat młodsi. Dokonamy przekroczenia – do tyłu. Nie bójcie się, nasz potwór będzie miał śliczną twarz.

#choreografia i taniec: tomasz bazan #dramaturgia: paweł soszyński #muzyka: marcin janus #video, instalacje, design: marcin kosakowski #współpraca: tomasz fabiański #produkcja: maat festival, ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego #partnerzy: loocas dance center, komuna warszawa, krakowskie centrum choreograficzne, towarzystwo edukacji kulturalnej 

Tomasz Bazan# tancerz, reżyser i choreograf. Twórca i kurator dziewięciu edycji międzynarodowego festiwalu eksperymentalnego tańca i ruchu MAAT FESTIVAL; Ukończył wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, tancerzami, choreografami, dramaturgami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju. Zrealizował szereg interdyscyplinarnych projektów oscylujących wokół spektakli tanecznych, teatralnych, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu miejscach niemal w całej Polsce i za granicami kraju (min. Niemcy, USA, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Francja, Słowacja, Wielka Brytania, Japonia, Hiszpania, Belgia, Izrael) tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl. Krytyka uznała działania Tomasza Bazana za jedne z najważniejszych tego typu w Polsce.

Paweł Soszyński# krytyk teatralny, pisarz. Od 2009 związany z internetowym magazynem kulturalnym Dwutygodnik. W 2010 roku ukazała się jego powieść “Osoby”. “Project: Monster” to jego debiut dramaturgiczny.

MAAT FESTIVAL CIAŁO NARODOWE 2017 idea, koncept, kurator programu: TOMASZ BAZAN / produkcja: JOANNA KOLSTRUNG i ARKADIUSZ SŁAWEK / współpraca: KAROL RĘBISZ, MACIEJ POŁYNKO, EWELINA KRUSZEWSKA, TOMASZ FABIAŃSKI, MACIEJ RUKASZ / zrealizowano z środków: Centrum Kultury w Lublinie oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 
 

fot. Tomasz Fabiański